Na podpoře dotace pro výstavbu schodů do kostela se Svobodní neshodli. (XIV. zastupitelstvo, 20.3.2017)

Jaroslav Brožovič žádost o dotaci ve výši 3 mil. z obecního rozpočtu na výstavbu nových schodů ke kostelu nepodpořil. Poukázal totiž na skutečnost, že se biskupství, jakožto jejich majitel, na financování výstavby schodů nepodílí.

Zmínil i situaci v sousedním Hodoníně, kde se na rekonstrukci kostela v celkové hodnotě 6,4 milionu podílelo město pouze částkou 338 tísíc. Zatímco v Mutěnicích zaplatí  obec většinu. Zbývající dva zastupitelé za Svobodné návrh podpořili, ačkoliv neochotu biskupství se finančně na výstavbě podílet vytknul projektu i Přemysl Rozehnal.

Svobodní jsou spokojení s tím, že projekt byl po dlouhých debatách konečně doladěn a proběhne transparetní  výběrové řízení. V této souvislosti oceňují přístup Ing. Františka Vaculoviče, který má projekt za farnost na starosti, a rádi mu doporučili  k oslovení některé stavební firmy.

Myslím si, že zárukou hospodárného nakládání s těmito finančními prostředky bude právě  transparetní výběrové řízení, kde je 14 firem….což je opravdu záruka soutěže a jsem za ty lidi co přispívali rád.” řekl Přemysl Rozehnal.

Související odkazy:

Bylo se mnou zahájeno trestní řízení, prohlásil starosta obce Mutěnice.

XIV.veřejné zasedání Zastupitelstva obce Mutěnice – viozáznam.