Jaroslav Brožovič

Jaroslav Brožovič

Kandidát č. 5
Věk: 49 let
Mám středoškolské vzdělání s maturitou.
Od roku 1995 podnikám. V současné době mám na starosti divizi montáží tepelných izolací.

Jsem ženatý a s manželkou máme tři dcery.

Mezi mé koníčky patří rodina a historie, zejména prostřednictvím hledání starých předmětů pomocí detektoru kovů. Ve volném čase se také rád věnuji sportu a rybaření.

Proč kandiduji?

Věřím, že opozice by se měla aktivně podílet na fungování obce a ve vedení obce by měl být zastoupen co největší počet stran a tudíž i názorů, s ohledem na výsledek voleb. Takto lze totiž zajistit skutečnou kontrolu nad veřejnými financemi. Pak se nemůže stát, že obec “půjčí“  soukromé firmě cca na půl roku půl milionu.

Přesto, že v minulém volebním období získali Svobodní v Mutěnicích 18.63% a byly třetí nejsilnější stranou a dle počtu hlasů pro jednotlivé zastupitele byl Josef Vagunda-Drgáč druhý v pořadí (hned po Dušanu Horákovi) nebyl jim umožněn přístup do rady obce, kontrolního ani finančního výboru. Podle mého názoru nemají-li vítězné strany co skrývat a pracují-li v zájmu obce, nepředstavuje pro ně jeden člen opozice v radě žádný problém. Naopak, funkční opozice a pestrost názorů posouvají každou obec dál.

Ale funguje-li většina zastupitelů pouze jako “mávátka”, vedení obce staví zastupitele před hotovou věc, potřebné materiály musíte opakovaně požadovat, než jsou Vám poskytnuty, je opozice jednoduše v situaci, kdy jí nezbývá než opakovaně na všechny tyto nedostatky i plýtvání s veřejnými penězi upozorňovat veřejnost.  A myslím si, že to jsme dělali spolu s kolegy po celé čtyři roky, jak to jen šlo.

Dle našeho nejlepšího mínění jsme předkládali vedení obce i veřejnosti efektivnější a finančně výhodnější alternativy. Osobně věřím, že jsme naší prací ušetřili obci značné finanční prostředky a co je možná ještě důležitější, motivovali občany, aby se o to,co se v komunální politice děje, začali více zajímat.

Cením si veškeré podpory svých kolegů na kandidátce, mojí rodiny i mnohých dalších, které se mi během mého působení v zastupitelstvu dostalo. Zasednu-li v tom dalším, budu opět pracovat v souladu se svým svědomím. Nicméně i pokud v něm nebudu, ani jako občan se s přesvědčením mnohých, kteří na situaci v politice již rezignovali, že “když politici kradou jen trochu, tak to nevadí” nesmířím.