Neříkáme, že to budeme dělat jinak, děláme to jinak.

Nejsme jako jiné politické strany. U Svobodných rozhodují o složení kandidátky do každých voleb členové a příznivci strany. Vedení strany volí členové rovněž přímo.

V listopadu a prosinci čekají Svobodné volby předsedy a místopředsedů strany, ale žádný celostátní sněm, kam mají přístup jen někteří a kde se bude hlasovat, kvůli tomu nečekejte. Každý člen strany totiž může volit sám za sebe, z domu od počítače. Kandidáti se prezentují a odpovídají na dotazy členů na internetovém fóru a přes zabezpečený internetový systém bude probíhat i samotné hlasování.

Obdobný postup funguje i u tzv. Primárek, kde nejen členové strany, ale rovněž její přiznivci rozhodují o složení kandidátních listin pro jednotlivé volby. Pokud jste přiznivcem strany, což je snadno proveditelné přes internet a k ničemu Vás to nezavazuje, nejenže můžete třeba senátora za Svobodné volit, ale můžete rozhodovat i o tom, kdo na něj bude kandidovat. Jednotliví členové a přiznivci tak mají ve srovnání s jinými stranami na dění u Svobodných obrovský vliv.

O principech přímé demokracie jen nemluvíme, jednáme v souladu s nimi.

STÁT SE PŘÍZNIVCEM

STÁT SE ČLENEM