Karty byly rozdány

Komentář k veřejnému jednání obecního zastupitelstva 4.11.2014.

Byli a jsme připraveni převzít část odpovědnosti za chod obce a přispět svými znalostmi a prací k jejímu rozvoji.  Proto jsme na post radního jako protikandidáta Mgr. Augustýnovi Charuzovi navrhli Bc. Josefa Vagundu-Drgáče s ohledem na jeho vzdělání v oboru financí a jeho přehled v oblasti dotací. Zastupitelstvo se rozhodlo jeho potenciál nevyužít.

Dále se mi jeví jako velice zvláštní nominace lidí do kontrolní a finanční komise mimo Zastupitelstvo, kteří nedostali důvěru voličů pouze za tím účelem, aby tyto pozice neobsadili lidé ze zastupitelstva s odlišnými postoji. Celé jedné třetině voličů v Mutěnicích tak byl vyslán jednoznačný vzkaz: „nezajímá nás co si myslíte a vaše potřeby jsou nám naprosto lhostejné. Nepřipustíme, aby se nám kdokoli pletl pod nohy a hleděl pod prsty.“

Čeho se bojí? Opozičního názoru, nových myšlenek, nezávislé kontroly? Toto chování mě jen utvrdilo o správnosti a oprávněnosti našeho dosavadního postupu. A právě to v čem je nám bráněno, právě to hodláme další čtyři roky dělat a být tak konstruktivní, ale ne slabou, nýbrž všetečnou a nesmlouvavou opozicí v zájmu občanů Mutěnic v duchu slibu zastupitele.

Obsazení funkcí obecního zastupitelstva Mutěnice:

Starosta obce:  MVDr. Dušan Horák
Místostarosta obce:  Petr Bíza
Radní: Milan Mráz, Mgr. Augustin Charuza, Vladimír Kopeček

Finanční výbor: Zdeňka Puškelová – předseda, Petr Blaha, DiS., Miroslav Jagoš  (není zvoleným členem zastupitelstva)

Kontrolní výbor: Ing. Petr Plchut – předseda, Štěpán Krpálek,  Vladimír Trávník (není zvoleným členem zastupitelstva)

1 komentář u „Karty byly rozdány

  1. Pingback: Činnost Kontrolního výboru vzbuzuje zvědavost | Svobodní Mutěnice

Komentáře nejsou povoleny.