Hledá se trubka

Mnozí z Vás, kteří bydlíte na ulici Masarykova,  při větších deštích  zíráte na vodu a bahno, které se nezadržitelně valí pod Vašimi okny, v horším případě i dveřmi do garáže či domu.

Jedním z mnoha důvodů jsou bezesporu věčně ucpané česle na kanalizační vpusti. Jsem opravdu rád, že se rada obce rozhodla realizovat můj a pana kolegy Krpálka nápad opatřit vpusť do kanalizace samočisticími strojními česlemi  f. Fontana s.r.o. Smlouva o dílo a nákres zde.  Vizualizace zde a zde.

V dnešním komentáři se ale budu věnovat záhadě, které se mi nepodařilo přijít na kloub a na kterou mi nedokázal na posledním zastupitelstvu s odůvodněním, že není místní, odpovědět ani pan starosta.

Mnohým z Vás, stejně jako mě samotnému je známo, že ulicí Masarykovou vedl kdysi potok. Tento potok byl později zatrubněn do dvou 120cm kanalizačních potrubí – tyto ústí za Malou stranou. Ovšem zatím z neznámého důvodu česle za pomníkem padlých (to je to místo, kde potok z Obory vtéká do kanalizace) skrývají pouze jednu trubku o průměru 120cm a jednu o průměru 60cm, druhá 120cm trubka je ukončena v šachtě před pomníkem padlých cca 50m od česlí. Přitom podle dokumentace na obecním úřadě by zde měly být vyvedeny obě 120cm trubky spolu s tou odlehčovací 60cm.

Nejde mi o to dát do pořádku pouze dokumentaci (i když i to by nebylo od věci), ale ověřit zda by nešlo, docílit toho, aby zde voda netekla po ulici, ale protékala zčásti nevyužitým potrubím. Jsem přesvědčen o tom, že je třeba využít všech možností, jak další záplavy  v naší obci omezit a toto by mohla být jedna z nich.

Podle mého je třeba zjistit, z jakého důvodu bylo toto omezení průtočnosti na samém konci kanalizace na ulici Masarykově realizováno a popřípadě sjednat nápravu, bude-li to možné.

Starosta po mém opakovaném dotazu nakonec slíbil, že to zjistí. Mezitím se na Vás vážení spoluobčané obracím s prosbou o pomoc. Komu z Vás jsou známy jakékoli informace ke kanalizaci na ul. Masarykova, prosím, neváhejte mě kontaktovat a podělte se o ně.

Děkuji, 

Přemysl Rozehnal, zastupitel obce